Wykrywanie podsłuchu.

Lokalizacja: kujawsko-pomorskie | Dodano: 13.03.2012 | Ważne do: 08.12.2012 | Rodzaj ogłoszenia: oferuję

 


Skontaktuj się ze sprzedającym

tel: 52 56 14 997

lub napisz wiadomość


Pozostałe dane kontaktowe:

» Rafał

skype : wykrywanie-podsluchow
mob. 601 509 173

Szczegóły oferty

Wykrywanie podsłuchu obejmuje kontrolę fizyczną i techniczną określonej powierzchni czy obszaru w celu wykrycia specjalnych zminiaturyzowanych urządzeń podsłuchowych, służących do przenoszenia dźwięku lub/i obrazu z danego miejsca, również są przeprowadzane specjalistyczne pomiary do uchwycenia sygnałów nadawczych z umiejscowionej aparatury – tzw. „pluskwy” lub/i „video-pluskwy”, GSM-pagery lub inne zdalne urządzenia techniczne, służące do przenoszenia informacji drogą radiową.

Przeprowadza się także kontrolę sieci elektrycznej i przewodów metalizowanych. Weryfikacje są uzależnione od wykonawstwa i ceny, począwszy od podstawowej kontroli aż po pomiary układów nielinearnych. Dla ciekawostki podajemy, że z naszych statystyk wynika, że na 500 m2 kontrolowanej powierzchni, ujawniono co najmniej jeden przyrząd do podsłuchu.
Cena kontroli zostanie podana po złożeniu zapytania.

Metody:
Najbardziej powszechną, a zarazem najbardziej skuteczną metodą inwigilowania jest podsłuchiwanie informacji dźwiękowych. Można to robić na wiele sposobów których jest tak wiele, jak wielką fantazje mają osoby zajmujące się tą profesją. Podsłuchiwać można bezpośrednio za pomocą urządzeń mniej, lub bardziej skomplikowanych. Do najprostszych urządzeń może posłużyć zwykły stetoskop, zaś najbardziej skutecznych mikrofon laserowy bądź też mikrofalowy.
Podsłuchy wszelkiego rodzaju zainstalowane podczas naszej nieobecności w przedmiotach codziennego użytku, podrzucone w gadżetach, np. firmowy zegar na ścianę, kalkulator, zapalniczka lub bardziej bezczelnie - telefon. Fantazja ludzka nie zna granic. Można podsłuchiwać na sąsiada - dostając się do mieszkania sąsiada, wwiercając się w ścianę i umieszczając odpowiedni sprzęt pod cienką warstwą tynku już po naszej stronie ściany.
Można podsłuchać poprzez mikrofon umieszczony w szybie wentylacyjnym, poprzez rury wodne, gazowe ( te ostatnie z racji obowiązujących przepisów muszą być odkryte, więc nadają się idealnie) można używać mikrofonów kierunkowych, mikrofonów laserowych, których wykrycie jest bardzo trudne, a obrona przed taka formą nasłuchu niemalże niemożliwa. Można podsłuchiwać rozmowy telefoniczne. Najbardziej narażone na ingerencje są: gniazdka telefoniczne, skrzynki rozdzielcze, same aparaty telefoniczne, a w starszych aparatach wkładki mikrofonowe. Czasami sami emitujemy naszą rozmowę w eter korzystając z telefonów bezprzewodowych !. W starszym budownictwie jest dużo nieużywanego okablowania, (położone przez operatora telefonii okablowanie z wolnymi parami " na zapas", w biurach stare okablowanie sieciowe, instalacja alarmowa). Osoby zajmujące się szpiegostwem przemysłowym to profesjonaliści, dobrze przygotowani i co najważniejsze dobrze znający nawyki i obyczaje panujące w naszym otoczeniu. Gwarantuje, że założenie podsłuchu nawet nie profesjonaliście, ale pomysłowemu amatorowi w większości firm w Polsce nie przyniesie większych problemów. Jednym z wielu jest inwigilacja naszych zasobów informatycznych, poprzez nasłuchiwanie ruchu w sieci, włamania przez sieć, dostęp bezpośredni, podmiana lub kopia nośnika danych, czytanie emisji mikrofalowych i wiele innych technik.Niektóre oznaki tajnego podsłuchiwania, podkładania pluskiew - początków inwigilacji
- Inne osoby znają Twoje poufne interesy lub sekrety Twojej działalności.

- W słuchawce telefonicznej stwierdzono występowanie dziwnych dźwięków lub zmiany głośności.

- W słuchawce telefonicznej stwierdzono występowanie zakłóceń, trzasków, odgłosów drapania, itp.

- Po odłożeniu słuchawki telefonicznej słychać jakieś dźwięki.

- Twój telefon często dzwoni, a po odebraniu nikogo tam nie ma lub słychać regularny ton (lub dźwięk).

- W twoim radiu (lub telewizorze) nagle wytworzyły się dziwne zakłócenia.

- Tajne spotkania i/lub oferty wydają się mniej poufne niż powinny być.

- Ludzie wiedzą o Twojej działalności podczas gdy nie powinni o niej wiedzieć.

- Zostało się ofiarą włamania, ale nic nie zostało zabrane.

- Elektryczne gniazdka ścienne zostały trochę przesunięte lub są nieco uszkodzone.

- Na ścianie pod powierzchnią farby widoczne jest odbarwienie wielkości monety

- Na podłodze przy ścianie widoczny jest pył i/lub gruz ze ściany.

- Na podłodze lub biurku zauważono małe kawałki farby i/lub gruzu (pyłu) z sufitu.

- Gwoździe i wkręty wcześniej pokryte farbą są teraz obdrapane i/lub poluzowane.

- Zauważono, że pojazdy i/lub "pracownicy" firm telekomunikacyjnych spędzają dużo czasu przy naprawach w pobliżu Twojego domu lub biura.

- Pracownicy firm telekomunikacyjnych, elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, itp. zgłaszają się w celu wykonania jakiejś pracy chociaż nikt ich nie wzywał.

- Zamki w drzwiach nagle nie działają poprawnie lub są uszkodzone.

- Meble zostały nieco przesunięte i nikt nie wie dlaczego.

- Samochody firm usługowych lub kurierskich są często zaparkowane w pobliżu i nie ma nikogo wewnątrz samochodu.

- Różne rzeczy w domu zostały przetrząśnięte, ale nic nie zginęło.

- Jakieś przedmioty pojawiły się w Twoim biurze lub domu, ale nikt nie wie skąd one się wzięły.

- Zwierzęta pozostawione wewnątrz budynku zagadkowo znalazły się na zewnątrz.

Aktualne propozycje wymiany:

Brak

Zobacz podobne ogłoszenia do Wykrywanie podsłuchu. w kategorii :

Session Replace: Table './ismile_5/sessions2' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed