Czym odwracać się przy wyborze zmywarki?

Prasóweczki

Czym rzucać się przy wyborze zmywarki? Czas najwyższy zapomnieć o ręcznym myciu naczyń, przede wszystkim z opieki na szerokie liczb traconego czasu, siły, a co istotniejsze – wody. W trosce o siebie a o środowisko warto zainwestować w obrót zmywarki. Temat prosty, aby jednak produkt cieszył i zapewniał latami dobrze jest poświęcić trochę uczucia i wybrać najbardziej idealni dla siebie model. Zatem, jaką zmywarkę kupić?

Zmywarka wolnostojąca lub do zabudowy?

Pierwsze kryterium to gatunek zmywarki w kontekście umeblowania naszej kuchni. Jeśli planujemy zabudowane każde akcesorium kuchenne lub, gdyby jesteśmy w trakcie projektowania kuchni i mamy kuchnie na wymiar, to pewnie wybór padnie na zmywarkę do zabudowy. Pięknie wtopi się ona w wystrój naszej kuchni. Stanowi więc szczególnie istotne, jak jesteśmy właścicielami aneksu, kończącego na salon. Zabudowana zmywarka będzie doskonale ukryta wśród kuchennej zabudowy, a całość stworzy jednolitą pracę z pokojem. Zmywarki przygotowane pod zabudowę, niezależnie z firmy, są kompatybilne praktycznie z jakimś, właściwie dobranym rozmiarowo frontem do zmywarki. Połączenie frontu ze sprzętem wymaga montażu.

Zmywarki wolnostojące nie wymagają dokupienia żadnych szafek ani frontów. Są szczególnie w odcieniu szarym lub srebrnym (INOX) i z możliwością dobierzemy wzór pasujący do posiadanego już lub nabywanego sprzętu AGD. Oczywiście dla bardziej trudnych, którzy cenią bawić się niekonwencjonalnym wzornictwem odnajdą się zmywarki w odcieniu czerwonym, niebieskim, żółtym, czarnym, a nawet różowym. Ich plusem jest oraz to, że nie wymagają żadnego dodatkowego montażu. Wystarczy zmywarkę kupić, podłączyć także mocna myć naczynia.

Jaki rozmiar zmywarki wybrać?

Kolejnym kryterium przy wyborze zmywarki jest jej powierzchnia. Standardowo urządzenia przebywają w dwóch rozmiarach: 45×80 cm oraz 60×80 cm.

Najmniejsze urządzenia dedykowane są osobom zajmującym samotnie lub rzadko gotującym i stołującym się w budynku. Zmywarka taka pomieści głównie do 9 kompletów naczyń.

Zmywarki o szerokości 60 cm są znacznie pojemniejsze. Idealnie przydają się dla rodzin kilkuosobowych. Pomieszczą aż 14 kompletów naczyń.

Ogólnie podjęło się, że w porządek kompletu naczyń wchodzą: 1 talerz głęboki, 1 talerz płaski duży, 1 talerz deserowy, 1 filiżanka, 1 szklanka do napojów, 1 kieliszek do wina i komplet sztućców (widelec, nóż, łyżka i łyżeczka).

Ile oszczędzasz wody mające ze zmywarki?

Kiedy przeanalizujesz wydane w internecie badania, z możliwością zauważysz, że podczas tradycyjnego mycia naczyń tracisz dwukrotnie dużo wody niż podczas prania tych jedynych naczyń w zmywarce. Ilość zaoszczędzonej wody zależy jeszcze z zmywarki, jaką wybierzesz. A przed zakupem warto rozważyć a tąż sprawę. Producent w dokumentacji technicznej zamieszcza reklamę na materiał zużycia wody dla danego modelu. A rzeczywiście w sukcesie małych zmywarek stanowi więc pobór wielkości 7l, i mniej ekonomiczne wykorzystują do 10l. Niezależnie jednak, która zmywarkę wybierzesz, wciąż zyskujesz w kontakcie do mycia ręcznego.

Jaką wartość energetyczną zmywarki wybrać?

Kolejnym kryterium na które warto zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki jest jej cecha energetyczna. Stanowi więc parametr określający zużycie prądu. Określa efektywność i oszczędność produktu. Informacja taż nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale również przychodzi na pomoc środowiska. Klasy energetyczne oferowane są w miary od A+++ do G, gdzie A+++ oznacza urządzenie o najniższym zużyciu energii, podczas gdy G to kategoria najmniej efektywna i opłacalna dla użytkownika.

Podobna skala od A do G określa te klasę efektywności zmywania oraz klasę efektywności suszenia.

Nikt nie lubi hałasu!

Kupując zmywarkę daleko jest zwrócić uwagę na etap hałasu, jaki emituje urządzenie. Stanowi więc szczególnie ważne, gdy zmywarka działa w sąsiadującym z salonem aneksie. Najbardziej ciche modele emitują dźwięk na okresie 40dB, ale części nie będą przekraczać również zmywarki wytwarzające hałas na okresie 50dB. Ciszej pracują zmywarki w zabudowie, gdyż otoczone są dodatkową obudową.

Dodatkowe szczegóły

Bardziej chcący klienci mogą podczas wyboru zmywarki zwrócić uwagę na rzeczy nieco mniej związane z ekonomią zmywania, lub na urządzenie wnętrza urządzenia. Różni się ono dość w poszczególnych modelach. Zatem przyszły użytkownik zdecydować może czy wybierze kosz na sztućce, czy raczej zwykłą szufladę, a że szufladę z matą antypoślizgową albo jaki wybierze panel, wyświetlacz, etc.

Gdzie kupić zmywarkę?

Zmywarki możemy zakupić w częstych sklepach sieciowych wybierających się w licznych miastach handlowych lub będących niezależnie:

MEDIA MARKT
RTV EURO AGD
MEDIA EXPERT
NEONET

Bardzo gładszą i dogodniejszą formą, nawet z opieki na większy wybór towaru i wartości, a również na kwestie transportowe, jest aukcję internetowa:

Zatroszcz się o siebie, zadbaj o miejsce i zostań się posiadaczem niezastąpionej zmywarki. Wybór przylega do Ciebie.

zobacz również Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments