Formaty reklam w YouTube

Reklama Pełczyce

Prasóweczki

Formaty reklam w YouTube

Możliwości reklamowe w serwisie YouTube są ogromne. Jeżeli ciężko Ci połapać się w dzisiejszych formatach reklamowych i potrzebujesz usystematyzować sobie wiedzę by móc poznać i poprawnie sklasyfikować reklamy na YouTube wtedy tenże towar jest dla Ciebie.

Reklama Węgorzyno

W niniejszym tekście opisane zostały inne typy reklam w YouTube:

Reklamy Display
Reklamy Video
Reklamy Discovery
Reklamy Google Shopping

Reklamy Display

Ważnym z omawianych typów reklamy video na YouTube jest reklama displayowa w sytuacji banerów, które mogą pokazywać się poza ekranem odtwarzanego wideo oraz bezpośrednio na ekranie filmu.

 

Zobacz również Ksero Kołobrzeg

Reklamy displayowe towarzyszące wideo

Tenże tymże informacji daje się nad proponowanymi filmami, które oglądają się po prawej stronie. Format 300×250 oraz 300×60 daje się jedynie na komputerach. Bardzo pomocny format, który służy do życia uwagi użytkownika YouTube podczas oglądania przez niego filmu w serwisie. Przez wszystek okres bycia materiału filmowego emitowana jest reklama w dobrym górnym rogu. Pewno wtedy istnieć zarówno statyczna grafika, animowany baner lub jeszcze może organizować w grupy tekstowej.
Nakładki reklamowe na ekranie odtwarzanego filmu

Także na komputerach wyświetlają się nakładki reklamowe na wideo. Określane są formaty graficzne lub tekstowe o rozmiarze 468×60 lub 728×90. Warto zwrócić uwagę, że informacji w grupy tekstowej są przeźroczyste. Jeśli nie chcemy spośród nich użytkować, wówczas pozostaje nam zaprojektowanie wersji graficznych.
Reklamy Video
Pomijalne reklamy wideo

To najwspanialszy format reklamy wideo w YouTube, jaki można obejrzeć przed, w trakcie czy po wykonaniu filmu. Firma tej informacji to Trueview Instream. Pominięcie możliwe jest po obejrzeniu co chwila 5 sekund reklamy. Po upływie 5 minuty w dobrym dolnym rogu ekranu wideo pojawia się przycisk „Pomiń reklamę”. Wciśnięcie go sprawia zatrzymanie informacji i powrót do odtwarzania filmu. Co ważne, reklama wyświetlana jest zarówno na komputerach, smartfonach, tabletach. Również ten klient reklamy można i natrafić na telewizorach oraz konsolach do gier. W przypadku reklamy Instream możliwa jest zarówno sytuacja, w której wyświetli się jedna reklama po drugiej.Reklama Węgorzyno

Niepomijalne reklamy wideo

Format również chodzi do grupy reklam InStream. Jedyna odpowiedź jest taka, iż nie ważna go opuścić i powinien obejrzeć reklamę do końca co w przypadku większych informacji może istnieć kłopotliwe dla użytkownika, który dawany jest wszystkiego dnia wieloma informacjami w YouTube. W przypadku takich formatów dobrze jest zrobić ciekawą, angażującą reklamę, która zwróci uwagę widowni na YouTube i stwierdzi z zainteresowaniem taką informację. Reklama Węgorzyno

Przerywnik reklamowy

Trwająca zaledwie 6 sekund reklama InStream, której nie można pominąć. Przedstawia się zarówno na pecetach jak i smartfonach i tabletach. Inna nazwa przerywnika, jaką możesz łączyć to Bumper Ad.
Sekwencja reklam video

Format reklamowy, która został zawarty w dzisiejszym etapie. Umożliwia ustawienie kilku reklam video w kolei w której będą grane użytkownikom. Dzięki temuż ten klient kampanii pozwoli na „opowiedzenie historii” o własnej jakości i nakłonienie do marki lub wprost do zakupu przez ten klient reklam. Reklama Węgorzyno

Reklamy Discovery

Typ reklamy, która promuje konkretny obraz na kanale w YouTube lub tez sam kanał w ostatnim serwisie. Wyświetlić może się w zyskach wyszukiwania YouTube lub jeszcze na części odtwarzania filmu w YouTube – po prawej stronie na liście proponowanych materiałów filmowych.
Reklamy Google Shopping
Karta Sponsorowana

W dobrej strony odtwarzanego ekranu wideo mogą też pojawić się produkty pochodzące z Google Shopping, które zawierać mogą do danego wideo. Po dobrym momencie belka z kartami produktów zatrzymuje się do prostej strony, ale ważna ją właśnie rozwinąć, by móc ponownie przejrzeć efekty.
Jak widzisz formatów reklamowych, z których można używać w ramach kampanii Google Ads jest bardzo wiele. Reklama Węgorzyno

zobacz również Formaty reklam w YouTube

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments